SRJ Logo SRJ - Stockholms Rävjägare

 
 
  INFO
  Startsida
Aktuellt
SRJ-Bladet
Poängserien
Stadgar
Kontakt

  KALENDER
  Nästa tre
2019
Välj...
 
  RESULTAT
  Senaste tre
Välj...
 
  ANPASSA
  Dölj meny
 

Maintained by:
Henrik Lindell.


till svenska RPO-sidan
space
Generated: Thu, 2019-10-17, 20:07:57 UTC
Kalender: år 2019
  dag datum tid plats namn org arr band tx cykel not anteckning
* sön 13/1 10:00 Kärsön poängjakt SRJ BGU/PA 2m 11     Årets första klubbtävling. Foxoring.
* sön 20/1 10:00 Granskog poängjakt SRJ GNS/Peder 2m 5      
* lör 2/2 17:00 Sundby gård poängjakt SRJ Gunnar S 80m       Sundbyjakten, ev klass med skidor, natt, korvgrillning. Inbjudan
* sön 17/2 10:00 Hellasgården poängjakt SRJ Henrik 2m 5      
* sön 3/3 10:00 Sandvik-Vattenverksv poängjakt SRJ GNS/Peder 80m 7      
* sön 17/3 10:00 Värmdö Köpcentrum poängjakt SRJ AMM/Ingvar 80m 10     Foxoring+extra årsmöte
* sön 31/3 10:00 Kärsön poängjakt SRJ BGU/PA 80m       1 april-jakt
* ons 3/4 10:00 Stora Skuggan poängjakt SRJ HPL/Anders 80m 10     Fox-O-Combi
* ons 10/4 19:00 Östra Rudboda poängjakt SRJ AKF/Bosse 2m 5      
* tis 16/4 19:00 Testvägen poängjakt SRJ BGU/PA 2m       KM 2m, Inbjudan
* ons 24/4 19:00 Haga norra poängjakt SRJ Clas 80m 5      
* lör 27/4     Nationell GRJ           N1a, uttagning till EM. Inbjudan
* sön 28/4     Nationell GRJ           N1b, uttagning till EM. Inbjudan
* ons 8/5 19:00 Kanaans Bangolf poängjakt SRJ Peter 2m 5      
* ons 15/5 19:00 Åkeshov/Hundstallet poängjakt SRJ BGU/PA 80m 5      
* ons 22/5 19:00 Ängsjö Friluftsgård poängjakt SRJ KON/Olle 2m     Gemensam SRJ/VRK-tävling  
* fre 24/5   Linköping Nationell BRJ Mattias 80m 5     N2a, uttagning till EM. Inbjudan
* lör 25/5   Linköping Nationell BRJ Mattias 2m 5     N2b, uttagning till EM. Inbjudan
* tis 4/6 19:00 Rudan poängjakt SRJ Andras 2m 5      
* lör 15/6 16:00 Lugnets motorbana Nationell SRJ BGU/PA 80m       N3a, uttagning till EM. Inbjudan
* sön 16/6 10:00 Lugnets motorbana Nationell SRJ   2m       N3b, uttagning till EM. Inbjudan
* ons 19/6 19:00 Domaruddens friluftgård poängjakt SRJ Gunnar S 80m       Gunnars mara 2019
* sön 7/7 10:00 Ursvik Extratävling SRJ GNS/Peder 80m 12     Sprint
* ons 7/8 19:00 Mörtsjön poängjakt SRJ KON/Olle 2m 5      
* tis 13/8 19:00 Stockby poängjakt SRJ AKF/Bosse 2m 5      
* fre 16/8   Kongsberg, Norge NM NRAU   Sprint       Nordic Championship 2019
* lör 17/8   Kongsberg, Norge NM NRAU   2m       Nordic Championship 2019
* sön 18/8   Kongsberg, Norge NM NRAU   80m       Nordic Championship 2019
* ons 21/8 19:00 Stora Skuggan poängjakt SRJ HPL/Anders 80m 10   Pannlampa kan behövas Fox-O-Combi
* tis 27/8 19:00 Åkeshov/Hundstallet poängjakt SRJ BGU/PA 2m 5      
* mån 2/9   Rogla, Slovenien EM ZRS           22nd IARU Region 1 ARDF CHAMPIONSHIPS
* ons 11/9 19:00 Knalleborg, Mälarö SOK klubbstuga poängjakt SRJ Håkan 2m        
* ons 18/9 19:00 Kanaans Bangolf poängjakt SRJ GNS/Peder 80m 5      
* lör 21/9     SM VRK SVM/Hans         SM-80m-dag
Inbjudan SM 2019
* sön 22/9     SM VRK SVM/Hans         SM-80m-natt
Inbjudan SM 2019
* tor 26/9 19:00 Granskog poängjakt SRJ BGU/PA 80m 5     KM natt
* sön 6/10 10:00 Rudan poängjakt SRJ Andras 80m 5      
* sön 13/10 10:00 Norrby (Kungens backe) poängjakt SRJ BGU/PA 80m 7     KM dag
* sön 20/10 10:00 Skavlöten poängjakt SRJ KON/Olle 2m 5      
* sön 27/10 10:00   poängjakt SRJ Clas          
* sön 10/11 10:00   poängjakt SRJ AMM/Ingvar          
* sön 17/11 10:00   poängjakt SRJ Henrik          
* sön 1/12 10:00   poängjakt SRJ HPL/Anders          
* sön 15/12 10:00   poängjakt SRJ BGU/PA          
* tis 31/12 10:00   poängjakt SRJ Gunnar S         Avslutningsjakten
 
     

  Sidansvarig: webmaster@ardf.se