SRJ Logo SRJ - Stockholms Rävjägare

 
Generated: Tue, 2022-11-29, 22:14:53 UTC
Kalender: år 2022
  dag datum tid plats namn org arr band tx cykel not anteckning
* sön 16/1 10:00 Brotorp poängjakt SRJ AIB/Per 80m 10     Fox-oring
* sön 30/1 10:00 Kärsön/Brostugan poängjakt SRJ BGU/PA 2m 5   Inställd  
* lör 5/2 17:00 Sundby gård poängjakt SRJ Gunnar S 80m+2m 12     Sundbyjakten
* sön 20/2 10:00 Grönsta poängjakt SRJ Henrik 2m 5      
* sön 6/3 10:00 Görveln poängjakt SRJ GNS/Peder 80m 8     5 vanliga sändare på 80m (3580) och 3st Sprint-sändare på 3520
* sön 20/3 10:00 Sjöängsvägen poängjakt SRJ AMM/Ingvar 2m 7      
* sön 3/4 10:00 Hällsbostugan poängjakt SRJ YFI/Ola 2m       Första apriljakt:
info
* ons 6/4 19:00 Övre Kymlinge poängjakt SRJ BGU/PA 80m 5     Pannlampa behövs
* ons 13/4 19:00 Nyckelviken poängjakt SRJ AMM/Ingvar 80m 5      
* lör 23/4 15:00 fd Ågesta Kärnkraftsverk Nationell SRJ   2m 5     N1a, uttagning till VM.
Inbjudan
* sön 24/4 10:00 Ågestagårdens p-plats Nationell SRJ   80m 5     N1b, uttagning till VM.
Inbjudan
* ons 27/4 19:00 Knalleborg, Mälarö SOK klubbstuga poängjakt SRJ Håkan 2m       OBS, samling 18.00, se Inbjudan
* ons 4/5 19:00 Ängby Camping poängjakt SRJ GNS/Peder 80m 7      
* lör 14/5 16:00 LOK-gården Nationell LOK Mattias 80m 5     N2a, uttagning till VM.
Inbjudan
* sön 15/5 10:00 Mjölby OK:s klubbstuga Nationell LOK Mattias 2m 5     N2b, uttagning till VM.
Inbjudan
* ons 18/5 19:00 Stora Skuggan poängjakt SRJ HPL/Anders 2m 5     KM 2m
* ons 25/5 19:00 Brunna poängjakt SRJ/VRK GNS/Peder 80m 7     Gemensamt med VRK
* lör 4/6 16:00 Surahammars SOK:s klubbstuga Nationell VRK DIY/Rolf 80m 5     N3a, uttagning till VM.
Inbjudan
* sön 5/6 10:00 Surahammars SOK:s klubbstuga Nationell VRK DIY/Rolf 2m 5     N3b, uttagning till VM.
Inbjudan
* ons 8/6 19:00 Kärsön/Brostugan poängjakt SRJ BGU/PA 2m 5      
* mån 13/6 18:50 Bredsand poängjakt SRJ/VRK KMU/Peter 80m 7     Gemensamt med VRK
* ons 15/6 19:00 Arken, Terminalvägen 24 årsmöte SRJ Henrik         Årsmöte
* ons 22/6 19:00 Granby, Nytorp poängjakt SRJ Gunnar S 80m 12     Våravslutning med
Gunnars Mara
* sön 10/7 10:00 Övre Kymlinge Extratävling SRJ GNS/Peder 80m 12     Sprint
* fre 22/7 16:00 Åkulla friluftsgård NM GRJ GHS/Robert 80m 12   Sprint Nordiska mästerskapen
Bulletin 1
* lör 23/7 10:30 Åkulla friluftsgård NM GRJ GHS/Robert 80m 5   Klassisk Nordiska mästerskapen
Bulletin 1
* sön 24/7 10:30 Åkulla friluftsgård NM GRJ GHS/Robert 2m 5   Klassisk Nordiska mästerskapen
Bulletin 1
* ons 3/8 19:00 Mörtsjön poängjakt SRJ KON/Olle 2m 5      
* ons 10/8 19:00 Ursviks IP poängjakt SRJ HPL/Anders 80m 5     Blå brickor
* ons 17/8 19:00 Knalleborg, Mälarö SOK klubbstuga poängjakt SRJ Håkan 80m 5      
* ons 24/8 19:00 Kanaans marina poängjakt SRJ BGU/PA 80m 5      
* sön 28/8   Borovets, Bulgarien EM BFRA           VM i Bulgarien
* ons 14/9 19:00 Skavlöten poängjakt SRJ KON/Olle 2m 5     Pannlampa rekommenderas
* ons 21/9 19:00 Sandvik-Vattenverksv poängjakt SRJ GNS/Peder 80m 5     KM 80m natt
* sön 9/10 10:00 Norrby (Kungens backe) poängjakt SRJ BGU/PA 80m 7     Inbjudan
* lör 15/10 19:00 Lindesberg SM BRJ VMU/Bengt 80m 5     SM 80m natt
Inbjudan SM 2022
* sön 16/10 09:00 Lindesberg SM BRJ VMU/Bengt 80m 7     SM 80m dag
Inbjudan SM 2022
* sön 23/10 10:00 Hällsbostugan poängjakt SRJ YFI/Ola 80m       Inbjudan
* sön 30/10 10:00 Hägerstalund poängjakt SRJ HPL/Anders 2m 5      
* sön 13/11 10:00 Koloniföreningen Åkeshovs Slottsträdgårdar poängjakt SRJ BGU/PA 2m 5      
* sön 20/11 10:00 Grönsta poängjakt SRJ Henrik 80m 5      
* sön 4/12 10:00 Övre Kymlinge poängjakt SRJ DZY/Christer 2m 5      
* sön 18/12 10:00   poängjakt SRJ AMM/Ingvar          
* lör 31/12 10:00   poängjakt SRJ Gunnar S         Avslutningsjakten